Frans-Willem de Kloet, były prezes UPC Polska, inwestuje w Polsce w technologiczną spółkę Sellions.

Frans-Willem de Kloet, przez wiele lat pełniący funkcję prezesa i dyrektora zarządzającego spółek grupy Liberty Global (w tym UPC Polska) w maju br. zainwestował w Sellions.
Tworzymy systemy automatyzacji sprzedaży nowej generacji, a z naszej aplikacji skorzystało do tej pory ponad 100 000 osób pracujących na rzecz czołowych firm m. in. z branży FMCG i telekomunikacyjnej. 

SCHIIPHOL-RIJK - Portret Frans-Willem de KLoet MD Business Services LGI.

– Sellions wypracował wyjątkową platformę i rozwiązanie adresujące potrzeby zarówno zespołów zarządzających, jak również sprzedawców. Z doświadczenia wiem jak ciężkie i drogie jest wdrożenie narzędzi CRMowych takich jak np. Salesforce – mówi Frans-Willem de Kloet, inwestor, nowy partner spółki – Duże przedsiębiorstwa jak Liberty Global wydają na nie miliony, a wdrożenie często zajmuje kilka lat. Oczywiście, na koniec dnia otrzymujemy kompleksowe narzędzie, ale skierowane przede wszystkim do kadry zarządzającej, a w mniejszym stopniu do samych handlowców. To, co podoba mi się w Sellions to fakt, że zaadresowali dwa główne wyzwania – oferują elastyczną, efektywną kosztowo platformę, nastawioną na budowanie zaangażowania handlowców. Umożliwia ona łatwe zarządzanie wszystkimi kanałami komunikacji z klientem w jednym miejscu, a  ponadto może być używana jako dodatek do Salesforce oraz podobnych systemów CRM. Dzięki temu potencjalni klienci, którzy już przeszli bolesny okres wdrożenia głównego systemu, mogą łatwo skorzystać z Sellions i przyspieszyć cyfrową transformację sprzedaży. 

 

Millenialsi wymagają więcej

Dla osób urodzonych w latach 80. i 90. standardami wysokiej jakości usług oferowanych przez aplikacje konsumenckie są te wyznaczane przez platformy takie jak Facebook, Twitter, Spotify, czy Netflix. 

– Przyzwyczajenia te sprawiają, że dzisiejsze aplikacje biznesowe m.in. CRMy nie spełniają oczekiwań handlowców, chociażby w zakresie intuicyjnej obsługi, ponieważ powstały głównie w odpowiedzi na potrzeby raportowe managerów – mówi Wojciech Mikucki, CEO Sellions – W naszej ocenie kluczem w sprzedaży do nowego pokolenia klientów są zaangażowani i wyposażeni w komplet wiedzy o działaniach klienta przedstawiciele handlowi. Z tego powodu, rozwijane przez nas aplikacje są intuicyjne, elastyczne i łączą wszystkie interakcje z klientem w kanałach cyfrowych i tradycyjnych w łatwe do zarządzania ścieżki (omnichannel customer journey). 

– Nie zapominamy przy tym o managerach, którzy na koniec dnia decydują czy skorzystać z naszych usług – dodaje Piotr Trentowski, CTO Sellions – Przejrzysty wgląd w działania handlowców w terenie, ekstremalnie krótki Time-To-Market, łatwe testy A/B i wykorzystanie grywalizacji do motywowania handlowców ułatwiają kierownikom zarządzanie sprzedażą i umożliwiają osiąganie coraz lepszych wyników. 

 

Cyfrowa transformacja sprzedaży terenowej

Sellions kieruje usługi do firm, które prowadzą sprzedaż terenową. Pomaga im zmierzyć się z wyzwaniami takimi jak:

 

  • brak wiedzy o tym jak często handlowcy spotykają się z klientami i jakie oferty promują w czasie spotkań, 
  • mała koncentracja handlowców na kluczowych celach w danym cyklu, 
  • brak integracji między działaniami handlowców, a cyfrowymi kanałami komunikacji z klientem.

Klienci spółki z satysfakcją wskazują min. na dwucyfrowe wzrosty wyników sprzedażowych oraz realizację założonych celów jakościowych pracy handlowców. Handlowcy doceniają natomiast intuicyjność i łatwą obsługę aplikacji mobilnej, dostosowanej do telefonów i tabletów.

 

Polscy przedsiębiorcy mają potencjał

Zaangażowanie w Sellions jest dla Fransa Willema częścią szerszych działań inwestycyjnych, które prowadzi od zakończenia kariery korporacyjnej. W założonym przez siebie akceleratorze VarsoGroup, skierowanym do firm na etapie „scale-up”, łączy on innowacyjnych przedsiębiorców z doświadczonymi managerami korporacyjnymi wysokiego szczebla.

– Już jako dyrektor zarządzający UPC Polska zacząłem doceniać możliwości i potencjał polskich przedsiębiorców – dodaje Frans-Willem de Kloet – Uważam, że jest to doskonały moment na budowanie innowacyjnych przedsiębiorstw międzynarodowych w tym regionie. Sellions jest świetnym przykładem takiego przedsiębiorstwa i jestem bardzo pozytywnie nastawiony do wspierania tego zespołu w rozwoju.

Zobacz inne artykuły
Sellions laureatem Deloitte Technology Fast 50 CE

Sellions laureatem Deloitte Technology Fast 50 CE!

Sellions laureatem Deloitte Technology Fast 50!Jesteśmy jedynym dostawcą aplikacji wspierających sprzedaż w tegorocznym zestawieniu 50 najszybciej rosnących spółek technologicznych wśród 18 państw Europy Środkowej, przygotowanym przez Deloitte! Dziękujemy Klientom za partnerską współpracę i całemu Zespołowi Sellions za zaangażowanie! Bez Was nie byłoby tego sukcesu! – twierdzą zgodnie Wojciech Mikucki oraz Piotr Trentowski, założyciele Sellions – Specjalne …

Czytaj więcej

Ruszyła ogólnopolska kampania WspieramLokalnie.pl

Ruszyła ogólnopolska kampania WspieramLokalnie.plWystartowała ogólnopolska kampania wsparcia lokalnych przedsiębiorców WspieramLokalnie.pl, której celem jest łagodzenie ekonomicznych skutków epidemii COVID-19. Program zainicjowany przez firmę Sellions patronatem objęło Ministerstwo Rozwoju, a w projekt zaangażowała się firma UPC, a także Krajowa Izba Gospodarcza, Związek Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu oraz Związek Rzemiosła Polskiego. Epidemia koronawirusa oraz wprowadzone obostrzenia wpłynęły na wyhamowanie …

Czytaj więcej

Sellions zmienia sprzedaż!

Sellions wśród najlepszych spółek technologicznych wg raportu „ENTERPRISE TECH POLSKA. Technologie, które zmieniają korporacje”! Raport przygotowany został w oparciu o rekomendacje jury, złożonego z przedstawicieli międzynarodowych korporacji. Wskazuje on polskie spółki technologiczne, z którymi warto nawiązać współpracę jako klient, partner czy inwestor.Sellions to jedna z czterech firm wyróżnionych w kategorii „narzędzia wspierające sprzedaż” w raporcie „ENTERPRISE …

Czytaj więcej